Themes - Twenty Eleven - en to fi translation catalogue (126 entries)

note: Description of the theme
en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
fi: WordPressin 2011-teema on kehittynyt, kevyt ja mukautuva. Voit muokata valikkoa, vaihtaa otsakekuvan ja taustakuvan, sekä valita vaalean tai tumman tyylin, oman linkkivärin ja kolmesta eri asetteluvaihtoehdosta. Halutetessasi voit käyttää Näyteikkuna-sivupohjaa, jonka avulla voit esitellä parhaat sisältösi etusivulla. Teemaan sisältyvällä "Lyhyet"-vimpaimella voit listata sivupalkissa artikkelit, joiden muoto on jokin näistä: sivuhuomautus, linkki, lainaus tai tilapäivitys. Teemaan sisältyy erilliset tulostustyylit, ja myös artikkelimuokkain on tyylitelty. Tuki artikkelikuville ja erityiset tyylit kuudelle eri artikkelimuodolle.

note: Theme Name of the theme
en: Twenty Eleven
fi: Oletusteema 2011

note: Template Name of the theme
en: Sidebar Template
fi: Sivupalkki-sivupohja

note: Template Name of the theme
en: Showcase Template
fi: Näyteikkuna-sivupohja

en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkisto: %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Seuraava <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Edellinen

en: Archives
fi: Arkistot

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Featuring: %s
fi: Näytteillä: %s

en: Featured Post
fi: Näytteillä oleva artikkeli

en: Search
fi: Etsi

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi: Hakusi ei valitettavasti tuottanut yhtään tulosta. Yritä uudelleen eri hakusanoilla.

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

en: Number of posts to show:
fi: Näytettävien artikkeleiden lukumäärä:

en: Title:
fi: Otsikko:

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
fi: % <span class="reply">kommenttia &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
fi: 1 <span class="reply">kommentti &rarr;</span>

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
fi: 0 <span class="reply">kommenttia &rarr;</span>

en: Ephemera
fi: Lyhyet

en: Twenty Eleven Ephemera
fi: Oletusteeman Lyhyet

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
fi: Tämä vimpain listaa seuraavat artikkelimuodot: sivuhuomautus, tilapäivitys, lainaus ja linkki.

en: Layout
fi: Asettelu

en: %s Theme Options
fi: Teeman asetukset: %s

en: Default color: %s
fi: Oletusväri: %s

en: Select a Color
fi: Valitse väri

en: One-column, no sidebar
fi: Yksi sarake, ei sivupalkkia

en: Content on right
fi: Sisältö oikealla

en: Content on left
fi: Sisältö vasemmalla

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Vaalea

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
fi: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Theme_Options_Screen" target="_blank">Teema-asetusten dokumentaatio</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Tukifoorumi</a>

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
fi: Muista napsauttaa "Tallenna muutokset" tehtyäsi muutoksia teeman asetuksiin.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
fi: <strong>Oletusasettelu</strong>: Voit valita haluatko sivustosi käyttävän oletuksena vasenta tai oikeaa sivupalkkia, tai jättää sivupalkin kokonaan pois.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
fi: <strong>Linkin väri</strong>: Voit valita tekstilinkeissä käytettävän värin. Voit syöttää joko HTML-värin tai heksadesimaalikoodin, tai valita värin käyttämällä "Valitse väri" -painiketta.

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
fi: <strong>Tyyli</strong>: Voit valita vaalean (tumma teksti vaalealla taustalla) tai tumman (vaalea teksti tummalla taustalla) väriskaalan sivustollesi.

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
fi: Jotkut teemat sisältävät oman sivun asetuksille. Kun vaihdat teemaa, osa asetuksista saattaa vaihtua tai hävitä, sillä ne ovat teemakohtaisia. Nykyinen 2011-teema tarjoaa seuraavat asetukset:

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Default Layout
fi: Oletusasettelu

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Color Scheme
fi: Tyyli

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
fi: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Julkaistu </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> koossa <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> galleriassa <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Next &rarr;
fi: Seuraava &rarr;

en: &larr; Previous
fi: &larr; Edellinen

en: Image navigation
fi: Kuvien selaus

en: Skip to secondary content
fi: Siirry toissijaiseen sisältöön

en: Skip to primary content
fi: Siirry sisältöön

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
fi: <span class="sep">Julkaistu </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep">, kirjoittanut </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: Reply <span>&darr;</span>
fi: Vastaa <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi on arvioitavana.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
fi: %2$s %1$s <span class="says">sanoi:</span>

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Footer Area Three
fi: Alatunnisteen vimpainalue 3

en: Footer Area Two
fi: Alatunnisteen vimpainalue 2

en: An optional widget area for your site footer
fi: Valinnainen vimpainalue sivustosi alatunnisteelle

en: Footer Area One
fi: Alatunnisteen vimpainalue 1

en: The sidebar for the optional Showcase Template
fi: Näyteikkuna-sivupohjan sivupalkki

en: Showcase Sidebar
fi: Näyteikkunan sivupalkki

en: Main Sidebar
fi: Sivupalkki

note: translators: header image description
en: Hanoi Plant
fi: Hanoin kasvi

note: translators: header image description
en: Willow
fi: Paju

note: translators: header image description
en: Lanterns
fi: Lyhdyt

note: translators: header image description
en: Chessboard
fi: Shakkilauta

note: translators: header image description
en: Pine Cone
fi: Männynkäpy

note: translators: header image description
en: Trolley
fi: Raitiovaunu

note: translators: header image description
en: Shore
fi: Ranta

note: translators: header image description
en: Wheel
fi: Pyörä

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Proudly powered by %s
fi: Voimanlähteenä %s

en: Semantic Personal Publishing Platform
fi: Merkityksellinen henkilökohtainen julkaisualusta

en: Featured
fi: Näyteikkuna

en: Status
fi: Tila

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Katso kaikki artikkelit kirjoittajalta %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Tämän kirjoituksen julkaisi <a href="%6$s">%5$s</a>. Tallenna <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Kirjoittaja: <a href="%6$s">%5$s</a>. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Avainsanat(t): %2$s. Kirjoittaja: <a href="%6$s">%5$s</a>. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
fi: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep">, kirjoittanut </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: Image
fi: Kuva

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Avainsanoina</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Kategoriat:</span> %2$s

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
fi[0]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvan</a>.
fi[1]: Tämä galleria sisältää <a %1$s>%2$s kuvaa</a>.

en: Gallery
fi: Galleria

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s Avainsana(t): %2$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: <b>%</b> Replies
fi: <b>%</b> vastausta

en: <b>1</b> Reply
fi: <b>1</b> vastaus

en: Leave a reply
fi: Vastaa

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Lue loppuun <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Reply
fi: Vastaa

en: Aside
fi: Sivuhuomautus

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Newer Comments &rarr;
fi: Uudemmat kommentit &rarr;

en: &larr; Older Comments
fi: &larr; Vanhemmat kommentit

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi vastaus artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin &rdquo;%2$s&rdquo;

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä kommentti on salasanasuojattu. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: Category Archives: %s
fi: Aihearkisto: %s

en: About %s
fi: Tietoja %s

en: Author Archives: %s
fi: Kirjoittajan arkistot:%s

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
fi: Valitettavasti tuloksia pyydetylle arkistolle ei löytynyt. Ehkä haku auttaa sinua löytämään aiheeseen liittyvän artikkelin.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt.

en: Blog Archives
fi: Blogin arkistot

en: Yearly Archives: %s
fi: Arkistot vuoden mukaan: %s

en: Monthly Archives: %s
fi: Arkistot kuukauden mukaan: %s

en: Daily Archives: %s
fi: Arkistot päivämäärän mukaan: %s

note: translators: %1$s: smilie
en: Try looking in the monthly archives. %1$s
fi: Kokeile jos löytäisit etsimäsi arkistosta. %1$s

en: Most Used Categories
fi: Suosituimmat kategoriat

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta tai allaolevista linkeistä on apua.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
fi: Tämäpä on jokseenkin noloa.

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
